Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czekoladki Wielkanocne

Czekoladki wielkanocne mają swoją długą tradycję i silną symbolikę. Od czasów starożytnych ludzie obchodzili powrót wiosny i odrodzenie życia. Już wiele lat przed Chrystusem Rzymianie i Egipcjanie zapoczątkowali tworzenie pisanek, które zwiastują koniec trudnych zimowych miesięcy. Zwyczaj ten włączono do Wielkanocy dopiero w XV w., a po pewnym czasie ich miejsce zajęły jaja wykonane ze szlachetnych materiałów, wysadzane drogocennymi klejnotami, które stanowiły prezent dla rodziny i najbliższych. Obecnie nie ofiarujemy sobie ani złota, ani prawdziwych jajek, a coś o wiele przyjemniejszego – słodycze wielkanocne.

Moda na czekoladki wielkanocne powstała w XVII w. Wtedy też producenci wpadli na pomysł, aby do specjalnych form wlewać czekoladę wysokiej jakości i tworzyć z nich kształty łudząco przypominające pisanki. Dzięki wzrastającej popularności kakao i wprowadzaniu coraz to nowszych form, ta przyjemna nowość rozkwitła i trwa do dziś.

Tradycja Wielkanocnych Słodyczy

Tradycja wielkanocnego zająca powstała w Niemczech z „Osterhase”, która następnie została przyjęta przez Amerykę, gdzie królik stał się najbardziej znanym symbolem tego święta. To urocze stworzenie symbolizuje początek wiosny i płodność. Do niego należy przygotowanie i rozprowadzenie czekoladek wielkanocnych dla wszystkich dzieci. Nawet jeśli w tradycjach wielkanocnych istnieją niewielkie różnice, wszyscy zgadzają się, że ukrywanie, poszukiwanie, znajdowanie, obdarowywanie i spożywanie słodyczy wielkanocnych jest największą przyjemnością i wspaniałym wspomnieniem z dzieciństwa!

Dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować pyszny wybór licznych słodyczy na Wielkanoc. Wszystkie dostępne czekoladki wykonane są z najlepszych składników. Wśród nich znajdują się wyjątkowe i luksusowe ręcznie robione belgijskie kulki czekoladowe najwyższej jakości i wykonane z 100% masła kakaowego. Warto również zdecydować się na niecodzienne smaki i wybrać spośród chrupiących pralin, mocnych trufli czy czekoladek z dodatkiem miodu, owocowych musów, Earl Grey, mocha, masła orzechowego lub bakalii.

Wyborny Smak i Jakość

Nasz pyszny asortyment prezentowany jest w eleganckich opakowaniach, które sprawiają, że słodycze wielkanocne będą wspaniałym prezentem i miłym gestem dla naszej rodzin. Pudełko może być wypełnione smakołykami dla dzieci, ale również i czekoladkami z nadzieniem bardziej wpasowującym się w gusta dorosłych, czyli np. z rumem lub likierem. Nie zapominajmy o najbardziej uroczym aspekcie Wielkanocy, czyli o czekoladowych króliczkach! Ich na pewno nie powinno zabraknąć na naszym świątecznym stole i w podarkach dla bliskich. Decydując się na czekoladki wielkanocne w kształcie jajek, warto zwrócić uwagę na te z dodatkiem z marcepanu, malin, słodkiej śmietanki, karmelu lub orzechów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl