Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Bombonierki czekoladowe        

na każdą okazję 

Doskonały wybór

Feodora to prestiżowa marka wyrobów czekoladowych i pralin. Jej tradycja sięga już 1910 roku, a wysoka jakość i autentycznych smak pozostały do dziś. Nazwa firmy pochodzi od imienia księżniczki, która od najmłodszych lat była zafascynowana smakiem czekolady. Jej imię i szlachetny podpis stały się rozpoznawalnym logiem na całym świecie.

Słodkie połączenie tradycji i nowoczesności

Nawet dzisiaj luksusowe czekoladowe specjały Feodora są wykonywane w poszanowaniu do oryginalnych receptur. Zróżnicowana oferta obejmuje zarówno produkty o charakterze tradycyjnym, jak również słodycze dopasowane stylem do współczesnych realiów. W szerokim asortymencie odnajdą się więc koneserzy sprawdzonych smaków, jak również i ci, którzy mają ochotę na odrobinę awangardy.

Czekolady Feodora

Tradycyjne przepisy odgrywają tak samo ważną rolę jak rozwój nowych produktów. To zróżnicowanie przyczynia się do zwiększenia grona fanów we wszystkich zakątkach świata. Podejście to doceniane jest również przez krytyków kulinarnych i mistrzów czekolady. Pomimo swojej ogromnej popularności firma nie traci zapału i prawie każdego roku wypuszcza do sprzedaży nowe kompozycje.

Proces produkcyjny zmienił się na przełomie tych ponad 100 lat, jednak nadal wykorzystuje się pewne elementy z czasów powstania firmy. Jak w dawnych czasach kakao jest nadal prażone w gorącym strumieniu powietrza, a następnie w powolnym procesie wałkowania przerabiane na drobny proszek. Tak mikroskopijnego pyłu nie znajdzie się w żadnym produkcie zwyczajnych i popularnych marek. Następnie poprzez 72-godzinne konszowanie masa nabiera aksamitności i specyficznego smaku. Jest on niepowtarzalny i wyjątkowy, tylko na wyłączność Feodora.

Główną misją marki Feodora jest to, by nieustanie zapewniać klientom dostęp do produktów o najwyżej jakości za przystępną cenę. Poszanowanie tradycji pozwala też na tworzenie wyrobów czekoladowych o niespotykanych dotąd smakach. Firma może poszczycić się stabilną pozycją na rynku, co z kolei przekłada się na wielotysięczne zatrudnienia.

Czekoladowa historia księżniczki Feodory

Feodora mieszkała na zamku Primkenau na Dolnym Śląsku ze swoją nianią, psem o imieniu Flock oraz czwórką rodzeństwa. Była najstarszą córką, więc to na jej barkach spoczywała opieka nad braćmi. Z tego powodu nie miała zbyt wielkiego kontaktu z ludźmi spoza zamku, więc szukała radości w innych zajęciach. Odnalazła ją dość prędko – w jedzeniu! Bardzo szybko okazało się jednak, że jej ulubionym przysmakiem jest właśnie czekolada.

Wieść o jej zamiłowaniu szybko rozeszła się po okolicznych miastach i w 1900 roku Feodorę odwiedził Hermann Meyer Od Tangermünde – lokalny producent cukru. Przedsiębiorca zaprezentował książnice swoje wyroby, a ona była nimi absolutnie zauroczona. Recepturę na czekolady oraz inne luksusowe słodycze dopracowano w 1910 roku i wtedy też założono firmę Feodora – ku czci rezolutnej dziewczyny, która ukochała czekoladę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl